Громадська спілка «Рада азербайджанців України» була створена шляхом  об’єднання трьох найбільших азербайджанських діаспорських організацій України на установчому з’їзді, який відбувся 14 квітня 2019 року в Києві.

До РАУ увійшли такі найбільші азербайджанські організації, як Громадська організація “Конгрес Київських Азербайджанців” (ККА), Всеукраїнська громадська організація “Об’єднана діаспора азербайджанців України” (ОДАУ) та Об’єднаний конгрес азербайджанців України (ОКАУ).   

Отже, співголовами РАУ є: голова ОДАУ, доктор юридичних наук Хікмет Джавадов, голова ККА, заслужений діяч фізичної культури і спорту Азербайджанської Республіки, заслужений майстер спорту, заслужений тренер Азербайджану і колишнього СРСР, чемпіон світу з вільної боротьби, підприємець і меценат Олег Крапівін та голова ОКАУ, голова Асамблеї національностей України Ровшан Тагієв. Генеральним секретарем РАУ є кандидат історичних наук, магістр зовнішньої політики Сеїд Гадмаліев.  

РАУ була створена з метою сприяння розвитку міжнародних  ділових, політичних, економічних, наукових та культурних відносин між Україною та Азербайджаном.

Основною метою діяльності РАУ є захист законних, соціальних, національних, вікових, культурних, творчих, спортивних та інших спільних інтересів своїх членів, сприяння налагодженню співпраці української і азербайджанської громади, та сприяння об’єднанню і зміцненню азербайджанської діаспори в Україні. Також метою діяльності РАУ є об’єднання зусиль азербайджанців для відродження і збереження національно-культурних традицій азербайджанського народу, сприяння зміцненню культурно-економічних зв’язків між Україною та Азербайджаном, захист прав та інтересів азербайджанців, які проживають в Україні. 

Головними завданнями РАУ є: 

 • сприяння поліпшенню правового, соціального, економічного, культурного та іншого розвитку членів, всебічна їх підтримка в розробці та реалізації прогресивних ідей в становленні азербайджанської діаспори в Україні;
 • участь у створенні умов для реалізації азербайджанцями своїх законних прав та свобод в Україні;
 • сприяння об’єднанню всіх існуючих азербайджанських діаспор на території України в єдину спілку азербайджанців України;  
 • захист законних інтересів членів РАУ та гідних умов їх життя;
 • сприяння консолідації співвітчизників по всій Україні для захисту своїх прав і свобод, гарантованих законодавством;  
 • сприяння консолідації та розвитку азербайджанської нації, її історичної свідомості, традицій і культури, а також розвитку етнічної, культурної, мовної самобутності членів РАУ;
 • участь у створенні умов для розвитку і популяризації азербайджанської культури в Україні;
 • сприяння розвитку українсько-азербайджанських ділових відносин;
 • сприяння попередженню та врегулюванню конфліктів;
 • сприяння розвитку контактів між українськими та азербайджанськими ЗМІ з метою поширення об’єктивної інформації про Україну та Азербайджан;
 • ознайомлення українців з історією, традиціями та звичаями Азербайджану;
 • проведення роботи, спрямованої на розвиток і популяризацію азербайджанської діаспори в Україні та ін.

В Україні існують регіональні відділення, які об’єднують незалежні організації, що представляють азербайджанську діаспору в Україні. Азербайджанці, яких в Україні зараз проживає близько 500 тисяч, є одними з найбільших національних меншин в країні.

Ми тісно підтримуємо зв’язок з історичною Батьківщиною, пропагуємо нашу давню історію, національну кухню, багату культуру, азербайджанську мову і літературу, народні традиції і обряди в дружній Україні та її столиці.   

РАУ також активно бере участь в суспільно-політичному, економічному, соціальному і культурному розвитку життя столиці України, вносить посильний внесок в подальше процвітання Києва, захищає територіальну цілісність і суверенітет України. Серед представників РАУ є багато громадян, які є гордістю як Азербайджану, так і України.

У своїй діяльності РАУ керується виключно мудрими порадами та масштабними завданнями, поставленими перед нашою спілкою і зверненими до неї, в тому числі в Києві, великим лідером азербайджанського народу Гейдаром Алієвим, проводить в життя політику консолідації нації Президента Азербайджанської Республіки Ільхама Алієва, а також перетворення нашої діаспори в різних кінцях світу в прогресивну, згуртовану і патріотичну силу.

РАУ здійснює свою діяльність згідно Конституції України, відповідно до чинного законодавства України, Законом «Про національні меншини в Україні», згідно норм міжнародного права та іншими профільними законодавчими актами.

Запрошуємо всіх бажаючих до співпраці з нами!

[Best_Wordpress_Gallery id=”3″ gal_title=”Рада Азербайджанців України”]