Ласкаво просимо до Азербайджану! В країну вогнів і перлину Кавказу, у край, де східний колорит становить дивний симбіоз із західним прогресом. Азербайджан – це унікальна природа, неповторна культура, багатовікова історія зі своїми звичаями і традиціями, вишукана кухня, яка задовольнить очікування найвибагливішого гурмана, і, нарешті, це кавказька дружелюбність і гостинність.

Азербайджан знаходиться в східній частині Південного Кавказу на узбережжі Каспійського моря. Населення країни налічує понад 9,8 мільйонів чоловік, територія – 86 600 км², по обом цим показникам Азербайджан є найбільшою країною Південного Кавказу. Баку – столиця і найбільше місто країни. Національна мова – азербайджанська. У побуті також часто використовується російська мова, молоде покоління в своїй більшості володіє і англійською. Азербайджан межує з Іраном (765 км.), Туреччиною (15 км.), Росією (390 км.), Грузією (480 км.) і Вірменією (1007 км.). Східні кордони Азербайджану омиває Каспійське море.

Азербайджан був частиною Великого Шовкового Шляху і знаходиться на перетині геополітичних, економічних і культурних інтересів багатьох націй і цивілізацій, здавна викликав інтерес у великих умів, вчених, мандрівників та істориків. Згадки про дивовижні землі зустрічаються в античних письменах Геродота, Страбона і Клавдія Птоломея.
Азербайджан – це дивовижна історична та культурна спадщина з більш ніж 7500 природних, археологічних, архітектурних і історичних пам’ятників. Наскальні малюнки в Гобустані, мавзолеї Моміне-Хатун і Гарабаглар, Палац шекинських ханів, Дівоча вежа, замки Абшерона, прикрашені блискучими мініатюрами середньовічні рукописні книги, старовинні килими, твори літератури, живопису та скульптури – лише мала частина цієї безцінної спадщини.

Азербайджан часто називають «Країною Вогнів». Відомо, що велика частина населення, що проживає на цій території ще до нашої ери, була вогнепоклонниками. С тих часів на території країни збереглися найдавніші свідчення: наскальні малюнки, статуї божеств і стародавні храми. Одними з найяскравіших доказів цієї спадщини є храм вогнепоклонників «Атешгях» в Сурахани, що поблизу Баку, і «Йанардаг», що в перекладі означає «Палаюча гора». За легендою храм «Атешгях» був побудований індійськими вогнепоклонниками, які прибули в ці землі, дізнавшись про вічно палаючий вогонь, що виривається з надр землі. Ці місця століттями вважалися священними, і в різний час шанувалися послідовниками зороастризму, індуїстами та сикхами.

Вогняна риторика, що передавалася з покоління в покоління, знаходила своє відображення у безлічі творінь азербайджанських майстрів протягом століть, але свого апогею досягла зовсім недавно. Вогняні вежі «FlameTowers», побудовані в Баку і за короткий період стали візитною карткою столиці, є даниною історії, а також уособлюють символ нового Азербайджану – молодої, амбітної держави, націленої на прогрес і розвиток, але при цьому не забуває про свої витоки.

Азербайджан – це West in East, East in West. Захід може тут побачити Азію, Азія тут зробить перший крок до Європи. Ласкаво просимо!


АЗЕРБАЙДЖАН

Столиця
Баку
Населення
9,7 млн
Площа
86 600 км²
Різниця в часі з Україною
+1 год влітку, +2 год взимку
Мова
Азербайджанська
Релігія
Переважна більшість населення сповідує іслам шиїтського толку. Є представники християнства (православ’я) і іудаїзму
Грошова одиниця
Манат
Телефонний код країни
+994. Наприклад: тел. код м. Баку – 012 (усередині країни). З-за кордону набирається +99412 (далі семизначний номер абонента)

Адреса та номери телефонів закордонної дипломатичної установи відповідальності

Посольство України в Азербайджанській Республіці

Адреса      
AZ1069, Bakı-69 ş., Yusif Vəzir (Çəmənzəminli) küç, 49
Номер телефону
+99-412-449-40-95
Номер гарячої лінії
+99-450-255-75-18
Електронна адреса
[email protected]
Посилання на сайт ЗДУ
http://azerbaijan.mfa.gov.ua/ua

Посилання на офіційний сайт країни, орієнтований на іноземців
http://mct.gov.az/
www.migration.gov.az
www.mfa.gov.az

Режим поїздок для громадян України

Режим в’їзду: Безвізовий
Візи не оформлюються. В’їзд здійснюється за закордонними паспортами. Термін одноразового перебування не має перевищувати 90 днів. Для продовження перебування на термін більше 90 днів, за наявності відповідних підстав, необхідно звернутися до Державної міграційної служби АР для оформлення відповідних дозвільних документів УВАГА! Протягом 15 днів з дати в’їзду необхідно зареєструватися в державній міграційній службі Азербайджану. Процедуру здійснює приймаюча сторона шляхом надсилання анкети на електронну адресу зазначеної Служби http://www.migration.gov.az/index.php?section=012&subsection=065&lang=az&pageid=4747. При в’їзді на термін менше 15 діб реєстрація не здійснюється. За порушення міграційного режиму стягується грошовий штраф у розмірі від 300 до 500 манатів. Додаткові документи при в’їзді наразі не вимагаються. Водночас, рекомендується мати документ, що підтверджує мету поїздки та її фінансове забезпечення.


Митні правила
Ввезення товарів фізичними особами не більше ніж на 1000 дол. США на особу і не більше 50 кг. ваги. Ввезення валюти на суму до 10000 дол. США оформлюється за пред’явлення відповідно митної декларації. Оформлення ввезення суми більше 10000 дол. США здійснюється в митних органах з одночасним оформлення такої декларації та сертифікату – «Митного посвідчення».
Вивезення валюти: 10000 дол. США для резидентів; 1000 для нерезидентів. Із раніше ввезених валютних цінностей дозволяється вивозити не більше 50000 дол. з умовою декларування.
Дозволяється ввозити-вивозити без мита до 3 л. алкоголю і до 3 блоків цигарок.
Ввезення/вивезення літератури релігійного/пропагандистського характеру тощо, раритетної зброї, культурних цінностей підлягає обов’язковому декларуванню і погодженню із відповідними міністерствами і відомствами Азербайджану. Без відповідного дозволу ЗАБОРОНЕНО ввезення зброї, наркотичних речовин тощо.


Фітосанітарні правила
Тварини, ліки, біопрепарати та ветеринарні приналежності, що застосовуються у ветеринарії, рослини, сировина тваринного і рослинного походження переміщуються через митний кордон АР за відповідними дозволами державної ветеринарної служби і державної служби фіто санітарного контролю. Окремо для тварин необхідно мати міжнародний ветеринарний паспорт.


Подорожі автомобілем
Посвідчення водія міжнародного зразка, видане органами влади України дійсне для використання в АР. Водійські права старого зразка дійсні для використання протягом 6 місяців. З 01.04.2014 р. введено в дію положення про стандарти Євро-4 для легкових автомобілів, якими здійснюється в’їзд в країну. Офіційний сайт Державного митного комітету АР: http://www.customs.gov.az/ru/ Митний кодекс: http://customs.gov.az/uploads/customs%20code.pdf Під час в’їзду автомобілем заявнику надається спеціальний дозвіл на термін не більше 90 днів. Для більшого терміну необхідно здійснити перереєстрацію авто в органах ДАЇ МВС АР. Інформація про митні збори за ввезення легкового авто: http://customs.gov.az/ru/avro2.html#


Страхування
Для громадян України при в’їзді в Азербайджан наявність страхового полісу не вимагається. Проте, за бажанням пасажира перевізник може його оформити.

Корисні телефони в країні

Поліція
102 («гаряча лінія» МВС АР)
Швидка
103 Надання невідкладної медичної допомоги іноземним громадянам в АР здійснюється на безоплатній основі в державних лікувальних закладах (у т.ч. у разі виникнення раптових гострих захворювань, які загрожують життю). Інформацію щодо переліку лікувальних закладів із зазначенням адрес та номерів телефонів можна отримати на веб-сторінці http://www.azerbaijans.com/content_868_ru.html
Служба надзвичайних ситуацій
Міністерство з надзвичайних ситуацій – 112
Інше
Довідкова служба – 109
Довідкова служба Державної міграційної служби  – 919
Довідкова служба міжнародного аеропорту ім. Г.Алієва в м. Баку, телефон: +99412 497-27-27
Довідкова служба центрального залізничного вокзалу телефон: +99412 499-48-60, 493-93-66
Представництво а/к „Міжнародні авіалінії України”
телефон: +99412 490-75-77

Безпекова ситуація

Загальний опис
Безпекова ситуація знаходиться під контролем правоохоронних органів.
В цілому рівень без пекової ситуації в Азербайджані задовільний.
Характеристика регіонів  
Територія Нагірного Карабаху та семи прилеглих до нього районів Азербайджану (Агдамський, Лачинський, Кельбаджарський, Губадлинський, Зангеланський, Джебраїльський, Фізулінський) є забороненою зоною у зв’язку із нагірно-карабаським конфліктом між Азербайджаном і Вірменією. Відвідання зазначених вище окупованих територій без спеціального дозволу Азербайджану (надсилається через МЗС АР або дипломатичні установи АР за кордоном) заборонено.
Рекомендації
Рекомендується уникати поїздок в регіон Нагірного Карабаху і прилеглих районів.

Інше
Працевлаштування в Азербайджані можливе за умови наявності відповідного дозволу, оформлення якого здійснює працедавець. Вартість 1000 ман. У разі порушення стягується штраф у розмірі від 2500 тис. манатів. В окремих сферах: гірничодобувна галузь, металургія, система водопостачання, освіта і наука тощо допускається працевлаштування іноземців без дозволу на термін не більше 90 днів на рік у якості відряджуваних.