Site Loader

У 21 разів двері Азербайджанська культурно-освітнього центру «Достлуг», колективного члена Рада Азербайджанців України в городе Харькове урочистих відкріліся для всіх бажаючих, безкоштовно и на високому Рівні вівчаті Азербайджанська мову, Історію, культуру и традиції Азербайджанська народу.
У залі звучали гімни Азербайджану і України, які дружно підспівували учні Центру. Потім хвилиною мовчання вшанували пам’ять шахідів Азербайджану і України.

Від імені Правління голова товариства «Достлуг» Мурад Омаров привітав присутніх учнів і їх батьків, а також викладачів Центру з початком нового навчального року, розповів про діяльність Центру «Достлуг». Він подякував Харківській міській раді, Управління освіти Шевченківського району м. Харкова, директора СШ No 131 за підтримку роботи Центру, яку вони надають на протязі всього періоду діяльності.
Організатори свята показали слайд-шоу з найбільш яскравими епізодами життя центру «Достлуг» за 2020-2021 навчальний рік.

Гостями свята були:

  • Директор Департаменту по роботі з громадськими об’єднаннями Харківської міської ради Микита Стерин і співробітник департаменту Борис Бутирін,
  • Начальник відділу Департаменту масових комунікацій Харківської обласної державної адміністрації Ольга Образцова,
  • представник Шевченківського районного управління освіти Олена Сильченко,
  • Почесний член товариства «Достлуг», Почесний консул Республіки Албанія в Україні Шахін Омаров,
    -Почесний член товариства «Достлуг» Азад Омаров.
  • Кифаят Джафарова. Голова Суспільства Азербайджанських жінок міста Харкова «Айнур Хатун», котре об’єднало творчих і талановитих жінок.

Передаючи вітання співголів Ради азербайджанців України Олега Крапівіна і Хікмета Джавадова учасникам відкриття, генеральний секретар РАУ Маммадов подякував усім членам товариства «Достлуг». «Сьогодні в Харкові ми стали свідками єдності в думках, словах і діях заради Азербайджану і заради нашого майбутнього! Наша сила в нашій єдності », – сказав Маммадов, підкресливши важливість єдності для України. Нагадавши дітям слова великого азербайджанського поета Нізамі Гянджеві «Сила тільки в науці, інакше ніхто не зможе домінувати над ким би то не було», Маммадов побажав їм успіхів у новому навчальному році.
Керівник апарату Ради Азербайджанців України Ельшад Ібрагімов, який виступив на заході, привітав учасників. Він представив підручники для азербайджанців, які проживають в Україні, видані за підтримки віце-президента Фонду Гейдара Алієва Лейли Алієвої.
Особливими гостями, запрошеними на свято, були етнічний азербайджанець, чемпіон Європи з боксу серед юніорів, вихованець Харківського спортивного клубу «Атом», який завоював Золоту медаль на Чемпіонаті Європи в 2021 році – Сараєво Васиф Керімов і його батьки, батько – Княз Керімов, мама – Зумруд Керімова, а також тренер чемпіона Олег Олександрович Іванько.
За успіхи, досягнуті в спорті, від імені Надзвичайного і Повноважного посла Азербайджанської республіки пані Ельнури Ахундової, вручили Васифу Керімову лист подяки.

Представник Харківської міської ради Микита Стерин від імені Секретаря Харківської міської ради Ігоря Терехова привітав присутніх зі святом і вручив їм запрошення для відвідування Харківського зоопарку, а також книги про Харків.
Мурад Омаров також від імені правління товариства «Достлуг» «за спортивні досягнення і волю до перемоги» вручив чемпіону Подяку і цінні подарунки. Він подякував тренеру Васифа і його батьків за виховання сина і гідну підготовку чемпіона і також вручив їм подарунки.
За успіхи в навчанні та активну участь у громадському житті суспільства «Достлуг» члени правління товариства «Достлуг» вручили Грамоти учням Центру, привітали викладачів Центру з початком нового навчального року.
За традицією, в кінці свята пролунав перший шкільний дзвінок, а дітей і гостей чекав святковий стіл.

На завершення свята гостям і дітям було подано азербайджанські солодощі і чай.