Site Loader

26 лютого 2020 року представники азербайджанської діаспори у 28-у річницю вбивства мирного азербайджанського населення в Ходжали завітали до Національний музею Голодомору-геноциду.

У заході взяли участь секретар робочої групи з міжпарламентських зв’язків Україна-Азербайджан по роботі з діаспорськими організаціями Іван Слободяник, екс-посол Азербайджанської Республики в Україні Талят Алієв, екс-заступник міністра палива і енергетики України Бурзу Алієв, професор, доктор історичних наук Фергад Туранли, глава ОДАУ Хікмет Джавадов, Генеральний секретар РАУ Сеід Гадмалієв, Президент Українського центру діалогу та комунікацій Шейх Імад Абу Алруб, голова Мусульманської релігійної громади м. Києва Шейх Шакір Ях’яєв, Заступник ОДАУ Ельшад Ібрагімов, Заступник ОДАУ Мурад Джафаров, головний редактор газети “Слово Азербайджану” Дмитро Кулібаба. На заході також були присутні керівники різних національних спільнот, лідери і члени азербайджанської діаспори України, азербайджанські студенти столичних ВНЗ, а також представники ЗМІ.

“Місце проведення цьогорічного заходу було обрано не випадково – це місце щорічного поклоніння багатьох тисяч українців, ідентичність яких свого часу хотіли замінити радянською, влаштувавши Голодомор. Ми, азербайджанці, що проживають в Україні, шануємо пам’ять безвинних жертв цієї жахливої трагедії. І сьогодні, прийшовши в день Геноциду мирного азербайджанського населення в Ходжали, ми демонструємо всім, що наш народ, який пережив зовсім недавно таку величезну трагедію, розділяє біль українців. Усі, хто прийшов сьогодні в Національний музей Голодомору-геноциду, продемонстрували, що наші народи об’єднала ще й спільний біль, схожі криваві сторінки історії. Ми переконані, що такі трагедії не повинні повторюватися, а наші народи зобов’язані зберігати память про них. Саме для того, щоб не допустити їх повторення в майбутньому ” , – зазначив голова ОДАУ Хікмет Джавадов.

Присутніми були покладені пам’ятні квіти з нагоди Дня пам’яті жертв геноциду азербайджанців в місті Ходжали та в пам’ять жертвам Голодомору. Після покладання квітів працівники Національного музею Голодомору-геноциду провели змістовну екскурсію всім присутнім.

Нагадаємо, що Голодомор 1932-1933-х років – один з найстрашніших злочинів проти людства. Загальна кількість жертв цього страшного злочину більше 7 мільйонів чоловік на території УРСР і 3 мільйони українців поза її меж, в регіонах, які історично були заселені українцями: Кубань, Північний Кавказ, Нижнє Поволжя і Казахстан.

Також нагадаємо, що Трагедія в Ходжали — це один із найжахливiших епізодів вірменсько-азербайджанської війни. У ніч з 25 на 26 лютого 1992 року вірменськими збройними формуваннями за участю військовослужбовців 366-го гвардійського мотострілецького полку Об’єднаних сил СНД були вбиті 613 чоловік (за даними Уряду Азербайджану), в тому числі люди похилого віку, жінки, діти. Історія цієї трагічної події починається з початку XIХ ст., коли азербайджанці почали зазнавати фізичного знищення та тортур з боку вірменських шовіністичних збройних сил, які, за підтримки Російської імперії, зокрема царського режиму, діяли під безглуздим гаслом про створення своєї країни за рахунок загарбання чужих територій на Південному Кавказі та очищення цих територій від місцевого азербайджанського населення. З метою здійснення цього плану та внаслідок дій вірменських шовіністичних та терористичних сил, які стали безпосередньою причиною депортації 2 млн. і загибелі 1,5 млн. азербайджанців та руйнування їхніх осель, було знищено багато історичних пам’яток і культурних цінностей.