Site Loader

Свята бувають різними. Сьогоднішнє святкують із почуттям гордості та з болем у серці. Адже сьогодні всі ми святкуємо 79-ту річницю створення Української повстанської армії, День козацтва, День захисників і захисниць України. “Є така професія – Батьківщину захищати”, промовив герой популярного колись кінофільму “Офіцери”. І це – правильна фраза.

Адже захист своєї батьківщини від зазіхань із боку тих, хто час від часу намагається загрожувати державним принципам будь-якої країни, – свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі. І всі ми маємо бути вдячні людям, які щодня демонструють дива мужності, оберігаючи наш спокій, захищаючи Батьківщину.

На жаль, не всі з героїв і героїнь України, які зберегли для нас Батьківщину, які захищали її, вижили у протистоянні з підступним ворогом. І сьогодні, у цей святий день, ми схиляємо перед їхньою світлою пам’яттю свої голови. Ми перед ними в неоплатному боргу. Як у боргу ми перед кожним захисником і захисницею України. І це не мають бути гучні слова, це не має перетворюватися на частину промови політиків, про яку вони забудуть буквально наступного дня.

Це має стати нормою нашого, кожного з українців, життя. Ми зобов’язані виявляти повагу до захисників та захисниць України скрізь і завжди. Починаючи, наприклад, із того, щоб поступатися їм місцем у громадському транспорті. Вони мають відчувати, що їх цінують, поважають, що ними пишаються. У цьому – запорука їхніх майбутніх подвигів в ім’я Батьківщини, в ім’я народу. Саме армія має стати елітою України, а не співаки і співачки, спритні пройдисвіти, іменовані політиками.

Як це працює, усі охочі можуть побачити в Туреччині, військово-технічну співпрацю з якою розвиває Україна. Так, можна купити БПЛА “Байрактар”, можна налагодити їхнє виробництво в Україні. Але все-таки правильніше перейняти в Туреччині ту неймовірну повагу до людини у військовій формі, яка є в цій країні. Як є воно і в Азербайджані, армія якої здобула перемогу в 44-денній війні, звільнивши землі, що перебували понад чверть століття під вірменською окупацією.

Досі військові аналітики з різних країн світу, включно з Україною, дивуються тому, як азербайджанські спецпризначенці звільнили неприступну Шушу. Так, це був нечуваний подвиг. Але здійснити його героям азербайджанської армії допомогло розуміння того, що їх цінують, їх люблять, на них чекають. Саме з такою впевненістю щодня, завжди і в кожному куточку України мають оберігати її захисники та захисниці Батьківщини. І тоді нам не буде страшний жоден ворог, тоді ми матимемо найнеймовірніші перемоги, повернемо всі наші захоплені землі. Зі святом, країно! Слава Україні та її героям!

ХІКМЕТ ДЖАВАДОВ
Голова Всеукраїнської громадської організації “Об’єднана діаспора азербайджанців України”

Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/blogs/hikmet-dzhavadov/mi-zobov-jazani-vijavljati-povagu-do-zahisnikiv-i-zahisnitsja-ukrajini-skriz-i-zavzhdi-tse-povinno-stati-normoju-nashogo-zhittja-1576534.html