Site Loader

У Раді азербайджанців України була організована фотовиставка, присвячена карабахському конфлікту. Понад півсотні світлин змогли нагадати про жахіття війни, знищені пам’ятки культури, споруди, тощо. Війна – це сум, це сльози, втрачені життя та покалічені долі. Виставка організована за підтримки Державного комітету по роботі з діаспорою Азербайджану.

Згідно з розпорядженням Президента Азербайджанської Республіки Ільхама Алієва на території Азербайджану 27 вересня щорічно відзначатиметься як День пам’яті солдатів і офіцерів, усіх шехидів, які віддали своє життя за територіальну цілісність країни. Рік тому азербайджанський народ під керівництвом Президента Азербайджанської Республіки, Верховного Головнокомандувача Ільхама Алієва почав Вітчизняну війну в Карабасі. Ця війна завершилася перемогою азербайджанської сторони. Під час Вітчизняної війни 2907 військовослужбовців Збройних Сил Азербайджану стали шехидами, 7 осіб вважаються зниклими без вісти.

З цієї нагоди МЗС Азербайджану виступило з відповідною заявою.

«Вітчизняна війна поклала край майже 30-річній агресивній політиці Вірменії. Азербайджан забезпечив свою територіальну цілісність — і основні права майже мільйона переміщених азербайджанців було відновлено. Лише Азербайджан забезпечив виконання відповідних резолюцій Ради Безпеки ООН від 1993 року.

Також було виявлено докази численних військових злочинів із боку Вірменії. Щоб притягнути Вірменію до відповідальності за її порушення міжнародного гуманітарного права та прав людини, Азербайджан звернувся до Європейського суду з прав людини та Міжнародного суду.

Азербайджан готовий нормалізувати відносини з Вірменією на основі неухильного дотримання принципів міжнародного права, зокрема суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності міжнародних кордонів. Ми закликаємо Вірменію поважати ці основні принципи для забезпечення миру, безпеки та процвітання в регіоні та виконувати свої міжнародні зобов’язання», — йдеться у заяві.

Відкриваючи виставку під гімн Азербайджану та виступаючи з нагоди річниці пам’яті загиблих шехидів (яких вшанували хвилиною мовчання), генеральний секретар Ради азербайджанців України Джейхун Маммадов підкреслив, що «27 вересня 2020 роки Збройні сили Азербайджану, відбивши провокацію вірменських збройних підрозділів, переможно завершили карабахську війну, відновивши територіальну цілісність азербайджанської держави».

«Ми вигнали ворога з наших земель і відновили справедливість, міжнародне право. Ми відновили нашу національну гідність. Сьогодні азербайджанський народ живе як непереможний народ. Сьогодні Азербайджанська держава живе як держава-переможець. Відтепер ми завжди будемо жити як непереможний народ і держава-переможець. Азербайджанський народ продемонстрував героїзм. Така військова операція була названа «Залізний кулак Азербайджану», — заявив Джейхун Маммадов.

«За 44 дні азербайджанський народ на чолі з Головнокомандувачем ЗС Азербайджану Ільхамом Алієвим повернув власні території, героїчно їх виборюючи. Крім того, я б дуже хотів, аби і Україна відновила територіальну цілісність. Також хочу завдячити усім азербайджанцям, які допомагали родинам загиблих. Усі наші військові під час війни були забезпечені усім необхідним. Президент Алієв залізним кулаком об’єднав весь народ», — заявив співзасновник Ради Азербайджанців України Олег Крапівін

Посол Азербайджану в Україні Ельміра Ахундова зазначила, що «27 вересня для республіки день скорботи та гордості».

«Сьогоднішній день – день нашої слави. Наші хлопці віддали життя за територіальну цілісність країни. Майже півтора місяці тривала війна. Сьогодні ми святкуємо приголомшливу перемогу. Фотовиставка мала на меті показати, якою руйнівною була війна, яка шкода була нанесена нашій землі. Хочу сказати, що в Карабасі було знищено 65 з 67 існуючих мечетей, знищені майже усі історичні пам’ятки. І вдячність вірменському керівництву, яке погодилося вчасно капітулювати», — підкреслила Ельміра Ахундова.

Панє Посол подякувала співзасновнику РАУ Олегу Крапівіну і Хікмету Джавадову. Вона зазначила, що вони зробили величезну підтримку фонду «YAŞAT».

«Сьогодні український та азербайджанський народ відзначає день скорботи та болю за загиблими, які воювали за територіальну цілісність Азербайджану. Ви змогли збудувати сильну армію. І з радістю спостерігатиму в новинах за відродженням Карабаху, в тому числі економічним», — зазначив народний депутат України Валерій Колюх, співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Азербайджанською Республікою.

Як заявила голова Державної служби України з етнополітики свободи слова Олена Богдан «коли ми об’єднуємо наші думки та почуття, замислюємося над тим, як не допустити такі трагедії у майбутньому».

А письменник та перекладач Сергій Грабар зазначив, що «його з Азербайджаном поєднує давня дружба, оскільки він відвідував країну декілька разів, а «Залізний кулак» під час бойових дій об’єднав друзів з Азербайджану та Україну». Також Грабар зачитав фрагмент з власної книги «Хазрі» та подарував власну книгу бібліотеці РАУ в перекладі з азербайджанської мови.

На виставці були присутні представники зарубіжної діаспори, політичні експерти та срібний чемпіон Олімпіади Парвіз Насібов.

Володимир Малінін

http://newformat.info/socium/u-radi-azerbajdzhanciv-ukraini-organizovana-fotovistavka-prisvyachena-karabahskij-vijni/?fbclid=IwAR25LcbWvzHfDQJH6cNVjS101XYx2Y_7jh4ZQmZKdw1Pt70kitoti897cR4