Site Loader

Сто років тому, 2 березня 1920 року, розпочало свою роботу азербайджанське державне агентство АЗЕРТАДЖ.

Як пише голова правління агентства Аслан Асланов, це були часи, коли над Азербайджаном поступово збиралися хмари. Дуже скоро країну окупували більшовики, і уряд республіки впав. Попри те, що національне телеграфне агентство проіснувало всього 58 днів, воно змогло вписати своє ім’я в історію.

Під час сімдесятирічного радянського періоду агентство продовжувало створювати літопис часу. Не надто широка кореспондентська мережа висвітлювала життя республіки в міру своїх сил і здібностей.

В часи Другої світової війни агентство проводило інформаційну роботу за двома напрямками: готувало матеріали як із лінії фронту, так і про самовіддану працю людей в тилу. Ці матеріали публікувалися в місцевій пресі та у фронтових газетах.

“Наприкінці 1980-х років для Азербайджану знову настали чорні дні. Територіальні претензії Вірменії, сепаратизм, який підняв голову в Нагірному Карабасі, дискримінаційна політика і упереджене ставлення центральної влади з кожним днем ​​загострювали ситуацію”, – нагадує Асланов.

На початку 1990 року був підірваний енергоблок Азербайджанського телебачення. Радіо і телебачення не працювали, газети не виходили, хвилі іноземних радіостанцій заглушалися. Республіка потрапила в інформаційну блокаду. Але кореспонденти АЗЕРТАДЖ все одно готували новинні бюлетені та розклеювали їх на стінах у Баку.

18 жовтня 1991 року було ухвалено Конституційний акт про державну незалежність Азербайджану, а 18 грудня наступного року інформаційному агентству повернули історичну назву АЗЕРТАДЖ. У 1995 році агенство стало державним інформаційним органом, йому виділили солідні бюджетні кошти.

За останні роки АЗЕРТАДЖ підписав договори про співпрацю майже з 50 зарубіжними новинними компаніми, веде інформаційний обмін зі 150 агентствами. Серед них – Сіньхуа (Китай), Анадолу (Туреччина), ІРНА (Іран), АНСА (Італія), Кіодо (Японія), Рьонхап (Республіка Корея), Тілам ( Аргентина), СПА (Саудівська Аравія), Укрінформ (Україна), БЕЛТА (Білорусь), Казінформ (Казахстан) тощо.