УВКБ ООН, Агентство ООН у справах біженців, – це глобальна організація, яка присвячує свою діяльність порятунку життів, захисту прав та побудові кращого майбутнього для біженців, вимушено переміщених громад та осіб без громадянства. Починаючи з 1950 року, УВКБ ООН координує міжнародні зусилля, спрямовані на захист людей, змушених полишати свої оселі через конфлікт або переслідування. Наша організація надає таким особам  життєво необхідну допомогу: житло, продукти харчування, воду, а також захищає їхні фундаментальні права.

УВКБ ООН розробляє рішення для переміщеного населення, допомагаючи їм знайти новий дім – безпечне місце, де вони можуть побудувати краще майбутнє. УВКБ ООН також працює над вирішенням проблеми безгромадянства.

УВКБ ООН працює в Україні з 1994 року, захищаючи права біженців, шукачів притулку та осіб без громадянства. Серед досягнень агентства – участь у розробці національного законодавства стосовно прав біженців, шукачів притулку та осіб без громадянства. УВКБ ООН допомагає налагодити ефективну систему надання захисту в Україні, а також надає Україні гуманітарну допомогу.

Починаючи з 2014 року УВКБ ООН тісно співпрацює з Урядом України та громадськістю у відповідь на нову проблему вимушеного переміщення 1,6 мільйона внутрішньо переміщених осіб (ВПО) зі сходу України та Автономної Республіки Крим. УВКБ ООН в Україні надає особам під своєю опікою правову, матеріальну та соціальну підтримку самостійно та у партнерстві з іншими міжнародними та місцевими організаціями. УВКБ ООН зосереджує свою діяльність на захисті прав і свобод ВПО, покращенні умов їхнього життя та знаходженні для них довгострокових рішень.

УВКБ ООН працює, забезпечуючи право кожної людини, яка тікає від насильства, переслідувань, війни чи стихійного лиха у своїй країні, на захист та безпечне місце для життя.

Гаряча лінія для внутрішньо переміщених осіб: 0 800 307 711

Працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00.

Консультації для біженців надаються щосереди з 10:00 до 13:00 та з 14:00 до 17:00 за телефонами +38 (044) 288 9424, 288 9686.

У випадку надзвичайної ситуації, біженці можуть звертатися до УВКБ ООН в будь-який робочий день.

  • Надання інформації про програми допомоги від УВКБ ООН
  • Прийом скарг та пропозицій
  • Надання інформації про програми підтримки від партнерських організацій

Якщо у Вас є якісь СКАРГИ та/або ПРОПОЗИЦІЇ щодо роботи співробітників УВКБ ООН чи партнерських організацій, Ви можете їх надати:

  • на поштову адресу: вул. Лаврська, 16, м. Київ 01015, Україна
  • усно протягом робочих годин (09:00 -18:00)
  • залишити лист у поштовій скриньці УВКБ ООН чи надіслати лист на електронну адресу: [email protected]

Уся інформація, яку Ви надаєте, обробляється як КОНФІДЕНЦІЙНА. Якщо Ви бажаєте отримати відповідь, залиште свої контактні дані.

https://www.unhcr.org/ua/